Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Tvůj malý průvodce (ne)násilnými vztahy

Tvůj malý průvodce (ne)násilnými vztahyV letošním roce jsme realizovali v rámci projektu vztahy bez násilí, přednášky na školách a v nízkoprazích. Snažili jsme se přiblížit mladým lidem nejen téma domácího násilí, ale i bezpečných vztahů, či efektivní komunikace. V průběhu jsme se shodli, že by odpovědi na základní otázky týkající se daných témat měli mít lidé k dispozici tak, aby se k nim mohli případně kdykoliv vrátit. Což dalo za vznik právě této brožuře. 
 
Co vše v ní najdeme? 
 
Jak už název napovídá najdeme v něm základní a také dosti praktické informace nejen o domacím násilí, ale i o bezpečných vztazích. Zjistíte jaké jsou typy násilí nebo jeho charakteristiky. Jak ho můžeme odlišit například od italské domácnosti nebo co dělat v případech, že sami u sebe pociťujeme násilné tendence. Nechybí tipy na to, co dělat pokud se v násilném vztahu nacházíme my nebo naše okolí. Slovníček pojmů, který by v naší slovní zásobě neměl chybět osvětluje výrazy, které se pojí s různými mechanismy či jevy, které se v problematice násilí objevují. 
 
Red flags (červené vlaječky) nám mají ukázat, kdy bychom si měli dát pozor. Zatímco ukazatelem funkčních vztahů jsou Green flags (zelené vlaječky). V brožuře najdete i mýty o domacím násilí nebo tipy na různé organizace či Podcasty, které se tématem zabývají.
 
Při tvorbě brožury jsme se snažili přiblížit zejména mladé generaci, i to je důvodem užití hravějšího jazyka. Přesto však věříme,  že domácí násilí se na věk neptá a informace, které průvodce nabízí mohou být přínosné pro kohokoliv.
 
 
Pokud se vám brožura líbí, a rádi byste ji zprostředkovali na vaší škole nebo jiném zařízení. Napište nám na e-mail: pr@magdalenium.cz 
 
Můžeme se domluvit na zaslání několika kusů. 
 
Pokud byste chtěli podpořit brožuru nebo samotný projekt vztahy bez násilí, můžete nám zaslat svůj příspěvek na  č.ú.: 2026245339/0800
 
 
Budeme tak schopni navýšit počet výtisků, ale i přednášek! ????