Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Festival brněnský sedmnáctý

Festival brněnský sedmnáctýDatum konání:
17.11.2023

Jak jsme oslavili svátek 17. Listopadu?

17.11. 2023, Brno – Brno letos opět naplnily oslavy Dne boje za svobodu a demokracii. Bohatý program pro stovky návštěvníků zajistil festival Brněnský sedmnáctý. V zóně neziskových organizací nechybělo ani Magdalenium!

Brněnský sedmnáctý byla opět nádherná akce. Tradičně jsme si připomněli hodnoty jako je svoboda a nezávislost. Ať už jde o tu politickou či vztahovou, svobodu si zasloužíme všichni. Stejně tak jako si svoboda zaslouží naši péči a ochranu.

Součástí akce byly tradiční činnosti jako zapalování svíček, lampionový průvod, házení věnců či poslech české i slovenské státní hymny. V různých brněnských prostorách probíhaly zajímavé debaty, zatímco náměstí roztančili hudebníci a kapely. Zamyšlení pak přinesly slova řečníků a zahřátí zase různé občerstvení nebo podzimní svařák.

IMG_7886.jpeg - Stánek Magdalenium

Neziskovky a univerzitní stánky sídlili v zóně neziskových organizací. Každý stánek přinášel spoustu nových a zajímavých informací, ale i možnost aktivního zapojení se do řešení různých otázek. U některých jste si mohli dokonce vyrobit třeba lampión nebo placku.

V našem stánku mohli návštěvníci zhlédnout projekci na téma domácí násilí nebo obrazy, které s jsme s klientkami tvořili v rámci arteterapie. Poprvé jsme také představili širší veřejnosti našeho nového kapesního průvodce (ne)násilnými vztahy. Brožury zmizely ze stánku téměř lusknutím prstů. Budeme moc rádi za feedback od všech, kteří si domů jednu přinesli! Brzy bude průvodce k dispozici i v online formě, takže pokud na vás již nezbylo nebo jste festival nestihli navštívit, sledujte náš Instagram, newsletter nebo stránky.

IMG_7918.jpeg - Brožury, placky, obraz klientky

Mimo to se nám podařilo získat i pár desítek hlasů na podporu přijetí Istanbulské úmluvy, kterou se zabývá iniciativa @hlas.proti.nasili. Petici můžete podepsat z pohodlí domova i vy na stránkách https://hlasprotinasili.cz/ , kde naleznete všechny náležité informace o samotné úmluvě.

Video z festivalu najdete na našem instagramu: @laskabeznasili

Nakonec bychom rádi poděkovali @brnenskysedmnacty za to, že jsme mohli být součástí festivalu i letos!  

 

Tým Magdalenium