Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > IKEA BRNO POMÁHÁ OBĚTEM DOMÁCÍHO NÁSILÍ

IKEA BRNO POMÁHÁ OBĚTEM DOMÁCÍHO NÁSILÍDne 21.12.2022, Brno – Společnost IKEA nám v letošním roce poskytla svou podporu hned několikrát. Nové vybavení do prostor organizace, pro klienty, finanční dary a k tomu i radosti ve formě cukroví a poukazů.

To, co lidé společně zvládnou pro dobrou věc je úžasné. Zaměstnanci společnosti IKEA zvládli před Vánoci napéci cukroví a z jeho prodeje, který zpříjemňoval pracovníkům advent v IKEA se vybralo 8 541 Kč na pomoc jedné z našich klientek s dětmi. Zaměstnanci věnovali i své vánoční stromečky, které putovaly v počtu 4 ks k dětem našeho specializovaného azylového domu (děti již mají nalepené nosy na oknech a čekají, kdy se stromeček v zahradě rozsvítí) a také k maminkám s dětmi, které jsou již ve svých bezpečných bytech a měly obavy, že jim na pořízení stromečku již nevystačí peníze. Zaměstnanci IKEA se také vzdali svých vlastních dárkových poukazů v hodnotě 303 Kč pro pořízení nádobí do kuchyněk azylového domu Magdalenium, z.s.

Kromě výše zmíněné akce, o kterou se zasloužili samotní zaměstnanci jsme byli letos podpořeni i v rámci programu Spolu s námi.

Jednalo se o kompletní vybavení Centra komplexní a specifické pomoci. Dostali jsme sedačky, stolky, koberce, lampy, komody na hračky pro děti a mnoho dalšího… K tomu, abychom byli schopni navázat efektivní terapeutický vztah, je mimo samotnou interakci terapeuta s klientem, důležité vytvoření příjemného prostředí, které poskytne atmosféru bezpečí a pohodlí. Kultivace prostoru, ve kterém poskytujeme asistované styky nebo terapeutická sezení, je proto pro nás velkým přínosem.

Radosti z nového vybavení měli i ti nejmenší v azylovém domě. Děti dostali například týpí, které je denně obydlováno malými indiány. Díky novým stolům máme možnost nabídnout lepší podmínky pro společnou tvorbu a jiné aktivity, které pomáhají klientům uvolnit nahromaděné napětí.

Jako poslední byla kompletní nová výbava do pokoje jedné z klientek s dětmi, které zasáhla závažná forma domácího násilí. Věříme, že jim hezké a útulné útočiště dodá kousek radosti, ale i naděje na lepší zítřky.

Ještě jednou bychom rádi společnosti IKEA a jejím zaměstnancům poděkovali za solidaritu a podporu, ať už samotných klientek nebo organizace. S vaší pomocí budeme schopni zkvalitňovat služby a rozvíjet se na cestě za životem bez násilí.

Jsme vděčni, že jste s námi.

Tým Magdalenium

 

Stromečky dělají radost klientkám a dětem
Převzali jsme stromečky