Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Čas na lásku

Čas na láskuDatum konání:
1.5.2023

První máj jsme letos přivítali malou výstavou v OC Galerii Vaňkovka. Našim cílem bylo v tento čas plném lásky, příchodu jara a nových nadějí, poukázat na to, že každý má právo na lásku bez násilí. Že bychom neměli soudit ty, kterých se tato záležitost týká, protože věci někdy skutečně nejsou tak jednoduché, jak se mohou zdát. Že bychom před ním neměli zavírat oči, protože pouze tak budeme schopni něco změnit, a že každý může pomoci svým hlasem, třeba právě v souvislosti s podporou ratifikace Istanbulské úmluvy skrze @hlas.proti.nasili.

Výstava se nesla, ačkoliv byla ve frekventovaných prostorách, v intimním duchu. Pro mnohé je téma násilí stále dost tabuizovanou záležitostí. Někteří mlčky procházeli jednotlivými obrázky, jiní je posílali svým blízkým, další s námi prohodili kus řeči a někteří se s námi podělili i o vlastní příběh. Celou akci jsme si moc užili a pevně doufáme, že si každý z výstavy odnesl to, co potřeboval.

Děkujeme @galerie.vankovka za možnost realizace této události. Dále bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, kteří nás během výstavy navštívili.

Obrázky z akce