Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Magdalenium na celostátní potravinové sbírce

Magdalenium na celostátní potravinové sbírceDatum konání:
11.11.2023

V sobotu 11.11. jsme měli opět možnost účastnit se celostátní potravinové sbírky. Tentokrát vysbírali naši pracovníci spolu s několika dobrovolníky v Penny marketu na Hvězdoslavově 308 kg potravin a drogérie, z čehož až 80 % poputuje přímo k nám do Magdalenia. Sbírku vnímáme jako velkou pomoc, ze které budeme čerpat celý nadcházející rok.

Potravinová banka zvedá našim klientkám velkou tíhu z beder. Součástí domácího násilí je totiž velmi často i násilí ekonomické. To spočívá například v zamezení přístupu k společným financím nebo omezování ve výkonu práce. Po odchodu z násilného vztahu se nejenže stávají mnohé samoživitelkami, ale přicházejí často bez jakékoliv finanční rezervy. Díky potravinové bance jsme schopni zajistit nově příjmaným klientkám v azylovém domě balíček s potřebnou drogerii, ale i nezbytné potraviny. Každý týden pak rozdáváme čerstvě dovezenou potravinovou banku zejména s ovocem a zeleninou, a v případě potřeby přidáváme další produkty, které máme díky sbírce v zásobě. S takovou pomocí mají do začátku alespoň částečně o starost méně, což jim umožňuje soustředit se na řešení své situace a být zase o krok blíž na cestě k životu bez násilí.

Naše díky patří všem kolegům a dobrovolníkům, kteří se s dobrou náladou a skvělým nasazením akce účastnili. Dále pak zaměstnancům prodejny Penny market za vstřícné jednání a samotné potravinové bance, která touto již tradiční akcí každoročně spojuje lidi pro dobrou věc. A nakonec samozřejmě nesmí chybět velké díky všem, kteří při svém nákupu mysleli na ty, kteří to potřebují. ????

Tým Magdalenium

Potravinová sbírka 11.11.2023.jpeg