Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Magdalenium na celostátní potravinové sbírce

Magdalenium na celostátní potravinové sbírceDatum konání:
12.11.2022

Pracovníci naší organizace se v sobotu 12. listopadu účastnili celostátní potravinové sbírky. Jak by letošní zážitek popsali? Neutuchající vlna solidarity ze strany veřejnosti a naděje na lepší zítřky všem, kteří nyní strádají nejvíce.

V 7 hodin ráno na značkách, v zelených zástěrách s potiskem potravinová sbírka. Dva dvoučlenné týmy, jeden s letáčky u vchodu Brněnského Tesca na Heršpické a druhý u pokladen s připravenými vozíky na sběr potravin. Jaké to letos bude? Všudypřítomná krize přeci jen zasahuje mnohé. Tohle byly otázky, které se nám honily hlavou jen několik minut před akcí.

Po příchodu prvních zákazníků však jakákoliv nejistota opadla. Je úžasné, s jakým zájmem a nadšením se lidé vrhali do pomoci druhým. Jsme nesmírně vděční za to, že jsme tomu mohli být zrovna v této době svědky. Ať už se jednalo o mladé nebo starší, ženy, muže nebo celé rodiny, svou pomoc ve formě nákupu potravin nebo drogérie poskytovali všichni. A věřte tomu, že mnohdy nás velkorysost mnohých opravdu dojímala. Dohromady jsme vybrali krásných 981 kg surovin.

Rádi bychom tímto poděkovali nejen za nás, ale i za naše klientky a jejich děti. Díky participaci na potravinové sbírce, putuje většina darovaných surovin přímo k nám do Magdalenia, což pro nás představuje velikou pomoc. 10% rozděluje potravinová banky tam, kde je potřeba. Velmi si vážíme toho, že zde tato nepostradatelná inciativa funguje a již několik let sjednocuje celou republiku za účelem dobré věci.

Dále bychom rádi poděkovali týmu Tesca za ochotu a skvělou spolupráci.

A jak by řekl filozof Ralph Waldo Emerson:

„Jedním z nejkrásnějších zadostiučinění v životě je, že kdykoli se upřímně snažíme pomoci jinému, pomáháme i sami sobě.“  

Doufáme, že se vás tento hřejivý pocit z pomoci druhým, bude držet co nejdéle!

Tým Magdalenium

Tým dobrovolníků Magdalenium 2022.jpg
Darované potraviny pro naše klienty a děti.jpg