Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA > Kdo nám pomáhá > Vagina - monology, benefiční představení

Vagina monology, benefiční představení

Vagina monology, tato dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny je oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti. Byla uvítána jako bible pro novou generaci žen. Stejnojmenná divadelní hra Eve Ensler inspirovala vznik celosvětového hnutí V-Day, jehož cílem je skoncovat s násilím na ženách. Toto vtipné a neuctivé, soucitné a moudré dílo vyjadřuje ty nejhlubší ženské fantazie a obavy a zaručuje, že se po jejím přečtení nikdo nebude dívat na ženské tělo ani na sex stejně jako předtím.

V rámci 5. výročí celosvětové kampaně V-Day byly Vagina monology v ČR poprvé uvedeny na divadelních jevištích Brna a Prahy. Organizátorem benefičního představení, které proběhlo 3. 3. 2003 v Brně bylo o. s. Cesta ženy ve spolupráci s Divadlem Husa na provázku. Výtěžek představení byl věnován protagonistkami V-Day Brno 2003 na azylové bydlení pro týrané ženy o. s. Magdalenium.
 
Vagina monology v rámci V-Day Brno 2003 v Divadle Husa na provázku
 
 
 
Dary a věci pořízené z výtěžku  benefičních představení ve prospěch uživatelek a dětí o.s.Magdalenium:

V roce 2012  finanční dar ve výši 50 810,-Kč
Finanční dar nebyl zatím čerpán.
 
V roce 2011 věcné dary ve výši 9 250,-Kč. 
Věcné dary obsahovaly praktické věci, které byly předány maminkám k běžnému každodennímu používání - ručníky, deky, utěrky, povlečení, chňapky, kuchyňský robot, sada příborů.., obsahovaly věci pro potěšení dětí - plyšové hračky, knihy, kazety... a obsahovaly věci, které byly maminkám a dětem schovány pod vánoční stromeček a zdárně k jejich radosti zabaleny a předány 24.12.2011. Jednalo se o dekorativní předměty, bižuterii, oblečení, hrnečky, rámečky na fotky, svícny.
 
V roce 2010 věcné dary ve výši 15 000,-Kč.
Uvedený dar byl určen k dovybavení nového azylového domu Magdalenium, jehož činnost byla spuštěna k 1.9.2011. Věcné dary obsahovaly: textilní zásuvky, ošatky, košíky s víčkem, plážová lehátka, velkoformátovou fotografii, obraz paní Magdy Vavřínové, hračky, dekorativní předměty, věšák, koše drátěné i plastové, sadu polštářů, odkapávač, poličky aj.
 
V roce 2005 věcné dary ve výši 10 147,-Kč a to:
PVC VIVA 3,2bm, zářivky a prostěradla.
 
V roce 2004 výtěžek ve výši 16 300,-Kč:
věnován na zvýšení kvality poskytované sociální služby. Z finančních prostředků byla vybudována sádrokartónová příčka, která umožnila vytvořit samostatný pokoj pro klientky a zajistila tak nezbytné soukromí. Ze zbytku prostředků byl zakoupen psací stůl pro děti, kuchyňské potřeby, přikrývka a dětské kostky na hraní.
 
V roce 2003 finanční dar ve výši 17 120,-Kč.
Dar byl věnován na pořízení šicího stroje, pro výkon volnočasových aktivit, určených klientkám Azylového domu -zařízení Helena. Dále byly zakoupeny lampičky, varné konvice, vybavení kuchyně, gymnastický balón, zrcadlová skříňka a další drobnosti zpříjemňující prostředí azylového domu.
 
 
 
Protagonistům a příznivcům činnosti o.s.Magdalenium patří poděkování za jejich obětavou a nezištnou pomoc
 
Kolektiv o.s.Magalenium