Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA > Aktuálně > Tisková zpráva - Brno, 29. 5. 2009 , Výsledky dobročinné aukce zážitku DNE S POLITIKEM/POLITIČKOU

Tisková zpráva

Brno, 29. 5. 2009
Výsledky dobročinné aukce zážitku DNE S POLITIKEM/POLITIČKOU


Akce „Kupte si svého politika“ je u konce. Kostky jsou vrženy a politici rozprodáni. Je čas
bilancovat.
Od 21. do 28. května 2009 běžela dobročinná dražba zážitků DEN S POLITIKEM/POLITIČKOU, které připravila zážitková agentura ŽLUTÁ RAKETA, s. r. o. s předními kandidáty a kandidátkami do Evropského parlamentu.
Největší ohlas sklidila Jana Volfová (SDŽ), za kterou dražitelé nabídli celých 5300 Kč. Zážitkový den 29/5/2009 začal setkáním v pražském bytě paní Volfové, přípravou předvolebního mítinku v Ústí nad Labem za účasti Miloše Zemana a společnou neformální večeří v Lovosicích. Vítězka dražby, brněnská studentka psychologie Renata Lukšová se zajímá o malé politické strany, ženy v politice a možnost osobní ho setkání s osobností Miloše Zemana u ní prý hrálo též nemalou roli.


Jana Bobošíková (Suverenita) byla vydražena za částku 2021 Kč. Vítězná dražitelka si vybrala den
(3/6/2009), kde je klíčovou událostí významné setkání českých podnikatelek a manažerek.
Na třetím místě se s konečnou částkou 1600 Kč umístila politička Kateřina Jacques. Svému dražiteli slibuje na 3/6/2009 2009 exkurzi do Poslaneckého klubu Strany zelených a Poslanecké sněmovny ČR.
Větší část programu však budou tvořit aktivity spojené s posledním dnem roadshow Strany Zelených před volbami do Evropského parlamentu, kde se vítěz aukce setká se všemi kandidáty a kandidátkami SZ do EP i s dalšími předními představiteli strany včetně předsedy Martina Bursíka a bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

A jak dopadli ostatní „odvážní politici“, kteří se naší aukce rozhodli zúčastnit? Kandidáta do EP Lukáše Macka (SNK – ED) si dražitelé koupili za 1400 Kč, europoslankyni Janu Hybáškovou (EDS) za 1099 Kč, europoslance Milana Cabrnocha (ODS) za 800 Kč a lídra kandidátky Liberálů.CZ Milana Hamerského za 777 Kč. Zážitkové dny s těmito politickými osobnostmi se konají v rozmezí 29/ 5 – 3/6/2009 a budou složeny z předvolebních setkání s voliči, happeningů, běžné předvolební agendy, porad pracovních týmů a většinu vítězů/vítězek dražby čeká i soukromý oběd s „jejich“ kandidátem či kandidátkou.
Celý výtěžek z internetové aukce 12 997 Kč bude věnován na konto jednoho z mála českých azylových domů s utajenou adresou pro oběti domácího násilí, který provozuje brněnské občanské sdružení Magdalenium (

www.magdalenium.cz). Získané finanční prostředky budou použity na stavební úpravy v rámci rekonstrukce a budování nových kapacit zařízení.


Kontakt: Tereza Šimková, PR managerka ŽLUTÉ RAKETY:
simkova@givent.cz, 774 078 244
www.zlutaraketa.cz