Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA > Aktuálně > Národní potravinová sbírka 11.11.2017

Národní potravinová sbírka 11.11.2017

 

MAGDALENIUM z.s. děkuje všem lidem, dětem, dobrovolníkům, pracovníkům Lídl Dornych, Brno, organizátorům sbírky... Všichni tito obětaví lidé nám pomohli sesbírat:

317 kg potravin

36 kg drogistického zboží

Potraviny a drogérii jsme večer rozvezli na azylové domy MAGDALENIUM z.s.. Zde pomohou našim klientkám a dětem překonat obtížnou situaci,než se nám podaří je vrátit zpět do normálně fungujícího života.

Pár fotografií z akce:))

POtrv.sb.4.jpg             POtrv.sb.3.jpg

 

             Potrav.sb. 2.jpg

 

 

Letos se do unikátního projektu zapojí rekordní počet obchodů – pomoci potřebným lze nejen nákupem, ale i jako dobrovolník.

I letos může každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka, kterou organizuje Byznys pro společnost, se uskuteční v sobotu 11. listopadu. Do 5. ročníku se letos zapojí rekordních 750 prodejen ve všech regionech České republiky. Potraviny pak putují například matkám samoživitelkám, lidem v azylových domech, seniorům a dalším potřebným. Neméně důležitá je i pomoc dobrovolníků, kteří potraviny od dárců vybírají. Organizátor Národní potravinové sbírky – platforma Byznys pro společnost - proto nyní hledá dobrovolníky, kteří pomohou sbírku uskutečnit.

NPS A4_VYSKA_FINAL_loga.jpg        

  „V sobotu 11. listopadu mají lidé z celé České republiky možnost od 8 do 20 hodin v rámci Národní potravinové sbírky zakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Pomoc pak putuje zejména k seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů atd.,“ říká k Národní potravinové sbírce Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost.

 

Sáček těstovin, masová konzerva, balík dětských plen – pro někoho běžná položka na týdenním nákupním seznamu. Pro jiného to může být zásadní věc, která mu výrazně ulehčí život. Národní potravinová sbírka proto již tradičně dává možnost každému, kdo může a chce, pomoci potřebným. Hlad totiž není bohužel ani u nás abstraktní pojem - podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. Záštitu nad letošním - již pátým ročníkem převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.