Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > MY, VY a Instagram

MY, VY a InstagramSociální sítě jsou v současnosti jedním z nejrozšířenějších informačních prostředků vůbec. Můžeme se všemi “Instagramy a Facebooky“ nesouhlasit, ale vývoji se nevyhneme. A přeci jedna z největších lidských předností je právě schopnost adaptace.

Lidé, a zejména mladí, tráví na sociálních sítích mnoho času. Asi neovlivníme to, jak budou sociální sítě užívány, ale to, co ovlivnit můžeme, je jejich obsah. Můžeme přispět kvalitním kontentem, který bude něčím obohacující.

Podle nás jsou právě děti a mladí budoucnost. Před dvaceti lety bylo domácí násilí běžnou záležitostí, kterou nikdo neřešil. Byli jsme však schopni něco změnit a nyní máme možnost předat naše znalosti a zkušenosti nasbírané po dobu těchto let dál.

Co tedy na našem instagramu můžete najít nebo jaké jsou naše cíle?

  1. Boříme mýty

   Existuje mnoho stereotypů, které ovlivňují pohled společnosti na domácí násilí a stigmatizuje ty, kterých se tento problém týká. Důsledkem je pak nízké odhodlání a ochota postižených domácím násilím svou situaci řešit.

  2. Edukujeme

   obrázek_2022-04-22_094815451.png

   „Prvním krokem k řešení jakýchkoliv problémů je rozpoznat, uvědomit si a akceptovat, že vlastně nějaký problém máme.“
   Je důležité vysvětlovat mechanismy domácího násilí tak, aby jej jednotlivci dokázali detekovat včas nebo případně zamezili jeho eskalaci.
   Kromě výše zmíněného je také stěžejní edukovat jedince v rozdílech mezi patologickým a optimálním fungování ve vztahu, a to nejen k ostatním, ale i k SOBĚ samým!

  3. Podporujeme

   „Podporujeme skrze příběhy, sdílíme zkušenosti a myšlenky těch, kteří si něčím podobným prošli také.“

   obrázek_2022-04-22_095034836.png

   Věříme, že se jedná o dobrý způsob, jakým lidem, kteří domácí násilí zažívají, ukázat, že #VTOMNEJSOUSAMI, že to není něco, za co se stydět, a že existuje cesta ven.

  4. Motivujeme

   Chceme, aby lidé dokázali ve svých vztazích komunikovat své emoce nebo potřeby nezraňujícím způsobem. Aby respektovali sebe i druhé. Jsme přesvědčeni, že najít si cestu k ostatním je jednodušší a zdravější, najdeme-li správnou cestu k sobě. Motivujeme k vytváření vlastní integrity a zdravého sebeobrazu.
   „Zdravá sebeláska je jednou z nejlepších forem prevence. Nedovolí nám totiž nechat si ubližovat.“
   Jestli se tedy máte chuť obohatit nebo nás jen podpořit, sledujte instagramový profil #laskabeznasilí. Neboť to je láska, kterou si zaslouží každý. <3
   MAGDALENIUM pro Vás

   obrázek_2022-04-22_095736202.png